Αγρίνιο-Πευκοχώρι

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΙΣΤΙΟΛΗΣ

AO ΑΓΡΙΝΙΟΥ

Νίκη στον Πολύγυρο για την ομάδα μας

Για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας η ομάδα μας κέρδισε στον Πολύγυρο την τοπική ομάδα με σκορ 67 – 57. Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα μας ανέβηκε στους 16 βαθμούς έχοντας έξι νίκες στο πρωτάθλημα, τρεις εκ των οποίων εκτός έδρας.
Στο σημερινό παιχνίδι οι παίκτες μας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι προηγήθηκαν με 9 – 2 στο 5ο λεπτό και έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 19 – 11. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά διατηρήθηκε και η ομάδα μας προηγήθηκε με 31 – 24. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε σε διψήφιο αριθμό και στο 30ο λεπτό ήταν το +14. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 9 στο 36ο λεπτό, όμως η ομάδα μας κράτησε τη διαφορά και πήρε τη νίκη με το τελικό 67 – 57.
Η Διοίκηση της ομάδας μας ευχαριστεί τους ανθρώπους του Πολυγύρου και τον Πρόεδρο της ομάδας Ξενοφώντα Παραθυρά για την άριστη φιλοξενία στην αποστολή μας και δεσμεύεται να την ανταποδώσει στο παιχνίδι του δεύτερου γύρου στο Αγρίνιο.

Δεκάλεπτα: 11 – 19, 24 – 31, 33 – 47, 57 – 67.
Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Τσιρτσιμάλης.
Α.Ο. ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ (Αβραάμ Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 17(1), Ζαγορίτης 3(1), Πετρίδης, Παπασαραφιανός 7(1), Αράπης 10, Βούλγαρης 2, Χρηστίδης, Νησιώτης 8, Νουκάρης 8(1), Ακριτίδης, Μίκιτς 2.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 4, Μπερερής 11(1), Τάσσος 23 (14 ριμπάουντ), Πουρνάρας, Μπαρούχας, Σταμούλης, Γκρέκας 4, Μήτσου 3, Γκόβας 19(2), Μακρής 3.