powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα

Oλοκληρώθηκε το «Κύπελλο Βορείου Αιγαίου 2015» που διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης, στο Porto Carras ( video αγώνων )

Οι περίπου 200 ιστιοπλόοι στα 24 σκάφη που πήραν μέρος στον αγώνα απόλαυσαν πέντε ημέρες εξαιρετικής ιστιοπλοϊας με έντονο συναγωνισμό για την κατάκτηση των πρώτων θέσεων.
Ειδικά η τελευταία ιστιοδρομία έγινε στον κόλπο του Νέου Μαρμαρά μπροστά
στο Porto Carras κι έδωσε την ευκαιρία στον απλό κόσμο να

παρακολουθήσει από κοντά τις προσπάθειες των ιστιοπλόων που εκμεταλλεύτηκαν τον δυνατό άνεμο κι έκαναν ένα συναρπαστικό αγώνα.
Μετά από επτά ιστιοδρομίες, στην κατηγορία IRC την πρώτη θέση πήρε το σκάφος JINETERA με κυβερνήτη τον Θάνο Ανδρόνικο και ακολούθησαν το OXYGONON του Ακη Τσαλίκη και το BAXIMUS του Θανάση Μπαξεβάνου.
Στην κατηγορία ORC Performance και μετά από επτά ιστιοδρομίες, το ELLINIXX με κυβερνήτη τον Στέργιο Λεονταρίδη πήρε την πρώτη θέση έχοντας κατακτήσει την πρωτιά σε όλες τις κούρσες. Πίσω του ήταν το GRANDMA X του Χριστόφορου Πριτσούλη και μετά το ARISTOTELIS με κυβερνήτη τον Γιώργο Κώστα.

Στην κατηγορία ΟRC Sport το KOURSAROS με κυβερνήτη τον Γιάννη Λαμπριανίδη τερμάτισε στην πρώτη θέση μετά από έξι ιστιοδρομίες και μην έχοντας χάσει σε κούρσα. Μετά ήρθε το DE MAR A MAR του Νότη Μπατσή και τρίτο ήταν το EQUINOX με κυβερνήτη τον Γιώργο Ματσικίδη.
Οι ιστιοδρομίες περιλάμβαναν διαδρομές ελεγχόμενου στίβου (όρτσα-πρύμα, τρίγωνο) και παράκτιες διαδρομές στον Τορωναίο κόλπο και όλοι οι ιστιοπλόοι ανανέωσαν το ραντεβού τους για τοτ χρόνου στο «Κύπελλο Βορείου Αιγαίου 2016».
Για περισσότερες πληροφορίες

Κύπελλο Βορείου Αιγαίου 2015 - video 5ης ημέρας

ELLINIXX, GRANMA X, ARISTOTELIS νικητές του Κυπέλλου Βορείου Αιγαίου 2015 στην κλάση ORC-Performance.
KOURSAROS, DE MAR A MAR, EQUINOX νικητές του Κυπέλλου Βορείου Αιγαίου 2015 στην κλάση ORC-Sport.
JINETERA, OXYGONON, BAXIMUS νικητές του Κυπέλλου Βορείου Αιγαίου 2015 στην κλάση IRC.
Δείτε τα αποτελέσματα.
13/08/2015
DE MAR A MAR νικητής Sport στην τελευταία ιστιοδρομία του Κυπέλλου. Δείτε τα αποτελέσματα.
13/08/2015
ELLINIX, JINETERA νικητές Performance, IRC στην τελευταία ιστιοδρομία του Κυπέλλου. Δείτε τα αποτελέσματα.
13/08/2015
Κύπελλο Βορείου Αιγαίου 2015 - video 4ης ημέρας

13/08/2015
ELLINIX, JINETERA νικητές Performance, IRC στην 6η ιστιοδρομία του Κυπέλλου. Δείτε τα αποτελέσματα.
12/08/2015
Κύπελλο Βορείου Αιγαίου 2015 - video 3ης ημέρας

12/08/2015
ELLINIX, JINETERA νικητές Performance, IRC στην 2η ιστιοδρομία όρτσα/πρύμα της ημέρας. Δείτε τα αποτελέσματα.
11/08/2015
KOURSAROS νικητής ιστιοδρομίας Inshore ORC-Sport. Δείτε τα αποτελέσματα.
11/08/2015
1η ιστιοδρομία Όρτσα/Πρύμα: GRANMA X νικητής ORC-Performance, BAXIMUS νικητής IRC. Δείτε τα αποτελέσματα.
11/08/2015
Κύπελλο Βορείου Αιγαίου 2015 - video 2ης ημέρας

11/08/2015
ELLINIX, JINETERA, KOURSAROS νικητές Performance, IRC, Sport και στις δύο ιστιοδρομίες όρτσα/πρύμα της ημέρας. Δείτε τα αποτελέσματα.
10/08/2015
Κύπελλο Βορείου Αιγαίου 2015 - video 1ης ημέρας

10/08/2015
ELLINIX και JINETERA νικητές Performance και IRC. KOURSAROS νικητής Sport. Δείτε τα αποτελέσματα.